Radek Hampl

Člen klubu – administrátor webových stránek klubu

Ryjice č.ev. 9
403 31 Ústí nad Labem
Ukázat na mapě

+420 602 364 078

radekhampl@email.cz

Chovná sezóna 2021

Informace o chovateli

Chovu gigantů se věnuji o roku 2015 a to společně s Petrem Herynkem starším, který mě k chovu přivedl. V roce 2017 jsem se stal členem klubu chovatelů holubů Giant Homer a ostatních výstavních holubů vzniklých na bázi holuba poštovního v České republice. Pro klub spravuji a administruji webové stranky klubu. V roce 2020 došlo k rozdělení společného chovu a výstavbě nového chovatelského zařízení v místě bydliště. V současné době chovám 9 párů, přestože je chovatelské zařízení koncipováno na 12 párů. Barevných a kresebné rázy jsou modrý pruhový, modrý kapratý, tmavý kapratý a modrý bělouš. Chovatelské zařízení se prozatím skládá z jedné odchovné komory, komory pro výletky, přípravny a venkovní voliery. V roce 2021 dojde k výstavbě samostatné voliery se zázemím pro výletky, karanténou a prostorem pro výstavní klece.

Chovatelské zařízení

Hlavní chovatelské zařízení je koncipováno jako odchovná část a školka pro odstavená holoubata.
Vedlejší chovatelské zařízení je koncipováno jako škola pro starší holoubata, sklad krmiv a karanténa.

Fotografie z chovu