Slovo nového předsedy klubu.

Vážení přátelé, členové klubu chovatelů holubů gigantů a výstavních holubů vzniklých na bázi holuba poštovního.

 

V rámci změn ve výboru našeho klubu je potřebné krátkého komentáře. V prvé řadě je potřeba Františkovi Leifrovi za celé 16 leté předsedování klubu poděkovat. Byl velkou osobností, chovatelem, který dokázal pro giganta udělat skoro vše. Holub gigant (giant homer) se skutečně stal nepřehlédnutelným v našem holubářství.

Franta byl hlavním organizátorem dovozu chovných holubů z USA a Maďarska. Byly to stovky holubů, které velkou měrou přispěli ke kvalitě současné. Bohužel odstoupení z pozice předsedy ale i člena klubu jsme si někteří představovali jinak. Ale člověk míní, ale život mění. Nezbývá než popřát příteli Leifrovi mnoho štěstí, zdraví v osobním, ale i profesním životě. Já jako nově zvolený předseda klubu Vás chci všechny ujistit, že udělám vše pro to, aby výbor navázal na to osvědčené, aby vztahy mezi námi byli přátelské a hlavně kamarádsky soutěživé. Celý náš koníček – holubaření a giganti jsou to hlavní, o co nám jde. Budu se snažit o další propagaci našich holubů a klubu. Věřím, že doplněný výbor o nového vzdělavatele klubu př. Skřivana a tandem s př. Ondrou Matoušem naším jednatelem bude úspěšný. Chtěl bych Vás nové ale i stávající členy klubu při této příležitosti požádat o větší výstavní aktivitu na klubových speciálkách. Ale chápu, že všechno něco stojí. Získání titulu Mistr klubu je nejvyšší ocenění a stojí za to o něj každý rok usilovat.  Taktéž naše webové stránky jsou nezastupitelnou formou a je potřeba je co nejvíce využívat. Závěrem mi dovolte, abych popřál k obhájení titulu MISR KLUBU za rok 2018 př. Ondrovi Matoušovi.  A Vám všem přeji kvalitní odchovy a pevné

zdraví.

 

Nashledanou v Újezdě u Brna.

 

 

 

                                                                                          Kohout Jaroslav

                                                                                           předseda klubu