Americký výstavní standart

Hlava

Profil hlavy přechází plynule v nepřerušené křivce od špičky zobáku k nejvyššímu bodu těsně nad středem oka a následně pak přechází plynule do linie krku. Minimální vzdálenost od špičky zobáku do středu oka musí být 1 až 1,5 palce. Pohled shora znázorňuje linii stejné šířky v zadní části hlavy a mezi očima, plynulé zúžení nastupuje až od očí přes ozobí ke špičce zobáku. Linii hlavy by nemělo narušit žádné zúžení ani propadlina. Hlavu by měl vyjadřovat silný zobák, bez známek ostrých úhlů. Chochol je nepřípustná vada.

Zobák

Středně dlouhý, tupý a rovný. Obě poloviny jsou téměř stejné, horní a dolní čelist musí těsně přiléhat bez pootevření nebo křížení. Dělící linka zobáku by měla přímkou navazovat na střed oka. Barva zobáku se může lišit s barvou opeření od tmavě až po světlou. Ozobí Střední velikosti, hladké textury a bez hrubostí. Mělo by vytvořit pravidelný přechod mezi hlavou a zobákem v obou pohledech (profil, shora). Obě špičky ozobí by z předního pohledu měli vypadat stejně a celek by měl znázorňovat tvar srdce bez zjevného rozdělení a výrůstků peří. Ozobí by mělo zapadat hladce do opeření, které jej obklopuje. Odrytá kůže u spodní čelisti by neměla být zřetelná a měla by být jemná.

Oko

Zářící, ohnivé a s ostrým výrazem. Předností je barva světlé krve až po tmavě červenou, nebo kaštanovou. Světlé, poškozené nebo neobvyklé oči se považují za výlukovou vadu Obě oči musí být stejné barvy. Barva očí má být kompatibilní s barvou a genetickým faktorem holuba. Tmavý terč nebo celé oko je přípustné u bílých a stříkaných. Perlové oči jsou přípustné u hnědých holubů.

Obočnice 

Drobná, hladká, čistá a jemně přichycena mírně se zužující v zadní části oka. Tmavá nebo šedá barva je předností. Obočnice světlé nebo tělové barvy jsou předností u všech vzácných barevných rázů u bílých a stříkaných. Obočnice by neměly být viditelné. 

Krk

V profilu se snižuje rovnou na záda. Hrdlo se od spodní čelisti volně snižuje k hrtanu, a potom sestupně plynulou křivkou na širokou hruď. Ze zadu by měl krk mírně sestupovat od týlu lebky mírnou plynulou křivkou a být ukončen široce v ramennou. Měl by být silný, střední délky a bez známky uvolněného peří nebo záhybů. Límce nebo pernaté ozdoby jsou považovány za hrubé vady.

Záda

Krátká, plochá a široká přes ramena se klínovitě zužující plynule k ocasu.

Ocas

Polstrované a robustní, zobrazeny žádné známky slabosti, rovinnosti nebo ex-cessive šířka, zužující se plynule do ocasu mírně vypouklá ze strany na stranu.

Vent Bones

Vent kosti by měla ukázat sílu a je velmi blíží ke konci kýlu, což ne více než 3 / 4 „mezi koncem kýlu a Vent kosti. Slepice může být povoleno jen málo prostoru na to, ale neměla by vyšší než 1“.

Hrudní kost

Keel (hrudní kost), se středem v těle a křivky hladce od hrudníku až k otvoru kosti. To by měla ukázat, žádné vlny, indentation nebo křivost. Mělo by být tři-čtyřiin. na délku. Mělo by být dobré struktury, nejsou vystouplé, ale konkretizovat, přičemž pocit hladké kruhovitosti ze strany na stranu. Keel by neměla být příliš hluboko nebo příliš mělké.

Křídla

Silné a mocné, který se konal těsně u těla, těsně nad ocasem, s hustá a poměrně prominentní zadky. Primární a sekundární lety by se týkají celého webu, těsně překrývají, s délkou v souladu s velikostí těla. Brka by měly být silné a oceli, jako je. Houští by měla být široké, dobré délky a tloušťky, která zahrnuje i přes zadek. Tam by měl být deset primární a sekundární deset letů v každém křídle. Primární lety ne zcela dospělý ven, tak dlouho, dokud pták línání rovnoměrně, by neměla být považována za velkou chybu. Všechny peří by mělo být zdarma z díry, fret značky a jiné poškození.

Ocas

Dvanáct silné peří těsný a překrývají, aby appearance jednoho peří, krátký v poměru k velikosti ptáka a rozšíření mírně za letu 1 / 2 „až 1“ nanejvýš a montáž plynule do zadku.

Nohy a chodidla

Volný od pera na spodní nohy a chodidla. Peří by mělo být přiléhající na stehna, v hleznu a mezi nohama. Nohy by měly být ohnuté v hlezna se stehny daleko dozadu, silné a svalnaté a medium na krátké na délku. Nohy by měla být tma, aby jasně červenou. Toe nehty ostré a všechny stejné barvy. Barva se může lišit od tmavé až černé standardní modré ptáky, až jantarová u Ash Reds, aby maso v barevné Bělochů a některé Šplouchání.

Přepravě nebo stanice

Vzpřímeně a odvážné, s čáry od středu oka ke špičce ocas je asi čtyřicet pět stupňů. Špička ocasu by měla být přibližně 3 / 4 „ze země. Bird měl vystavovat dobře vyvážené konformace. Celý obraz by měl být jedním z bdělosti a pyšný a okázalý přepravu.

Barva / Značení

Všechny barvy ve standardních barevných třídách by měla být pravda, s jasným, ostrým definici vzoru, aniž by běl, lehkost a kouře a pevná záda, boky, stehna, biskupy, špičky, a boky. Odkazují na barvu pokynu pro více informací.

Stav

Zvuk, pevné masa, ani podváha ani nadváha, peří hladké a kluzké, přeprava varování a zásadní celý obraz zdraví a energie.

Tělo

Tělo jako celek představuje hladce zúžený, klínové appearance, že je jasně cítil v ruce. Začíná dobrý, široká hrudník a zužuje do úzkého zadku. Mělo by být dobře rozpracováno a pevné s pocitem síly a hladkost, nikoli tuk. Mělo by být ani příliš hluboko, ani příliš mělké.

Rozměry / Hmotnost

Středně velký pták se dává přednost, a když v show, by měl vážit mezi 17 a 22 uncí. Výšky 9 „mírné nad nebo pod velikost, nebo nad nebo pod váhu, by neměla vyloučit ptačí jestliže jinak blízké dokonalosti. Oba soudci a chovatelé by měli upřímnou snahu dodržovat standardní rozměry a hmotnost.

Chování

Cool, obecně klidný, bez zbytečných nervozita, divokost, nebo lapal po dechu a bez létání nebo horolezectví a bez nadměrného přecházet z souzení pero.

Zákazy činnosti

Soudci mohou diskvalifikovat pro případ nemoci, ořezávání, deformity a těžkou ven o stavu, špína, nemoci nebo parazitů.

Barva Třídy

Blue Bar, Blue Zkontrolujte, Dark Zkontrolujte, Black Zkontrolujte, Red Bar, Red Check, Mrzutost, Dominant Opal, ředění, Strakatý, Spread Black, Rare, Indigo / Andulusian, recesivní Opal, a Mismark.

Bodový systém

Celkem 100 bodů, které mají být rozděleny takto:


Standart Počet bodů
Hlava 10
Zobák 6
Proutí 3
Oko 5
Oko Cere 3
Krk 5
Zpět 3
Vent Bones 4
Keel 4
Wings 6
Ocas 4
Nohy / nohou 5
Přeprava / Station 10
Barva / Značení 5
Stav 7
Tělo 7
Rozměry / Hmotnost 5
Chování 4
Celkem 100

Ptáci nebudou souzeni podle bodů, je bodový systém zamýšlen jako směr, ukazující relativní důležitost vlastností. To může nejlépe využít v chovu.