Karel Novosád

Člen klubu

 

Kontaktní údaje

5. května 47
257 68 Dolní Kralovice
Ukázat na mapě

 

+420 728 229 908

KZMKA@seznam.cz

Chovná sezóna 2023

Informace o chovateli

S chovem holubů jsem začal už jako chlapec. Byli to poštovní holubi barvy žluté, bílé a straky, u kterých jsem zůstal celý život.

Když pan Viktor Engel přivezl giganty v 80. letech do Čech, ihned jsem ho kontaktoval o pár bílých gigantů. V té době jsem však založil rodinu, a proto byli pro mě cenově nedostupné. První tyto vytoužené holuby jsem si pořídil, po těžké a zákeřné nemoci, až v roce 2016 ke svým šedesátinám. Od pana Richtera, pana Vl. Dvořáka, pana Matouše a dalších klubových chovatelů.

Chovám nyní několik barevných variant. V současné době mám 10 chovných párů v různých zbarveních. Barvy bílé, bronzový opál / indigo /, andaluzské a žluté.

Chovatelské zařízení se skládá ze dvou komorových holubníků a dvou voliér. Jedna je pro chovné páry, druhá pro odchov výletků. Můj chovatelský areál má též karantenní voliéru, pářící boxy a výstavní klece.

Mé chovatelské úspěchy jsou mizivé. Mám pouze čestné ceny z oblastních a okresních výstav.

Jsem velmi rád, že mě Klub gigantů přijal i v tomto pozdním věku za svého člena, abych se mohl podílet na zvelebování chovu těchto krásných holubů.

Chovatelské zařízení

Fotografie z chovu