Jihomoravská výstava Moravia Brno 2022

Vážení přátelé chovatelé,

ve dnech 10. – 11.12.2022 se v na výstavišti v Brně konala tradiční krajská výstava Moravia Brno 2022. Na této výstavě bylo vystaveno 19 gigantů a 10 amerických výstavních holubů. Čestné ceny byly uděleny chovatelům Ing. Josefovi Albrechtovi ( gigant modrý kapratý 96b) a Davidovi Heinzovi (americký výstavní indigo 96b).

Všem chovatelům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu na výstavě Moravia Brno 2022.

Soutěžní přehlídka holubů plemene Gigant chovatelů Plzeňského kraje pro rok 2021

Ve dnech 5. – 6.11.2021 proběhla v chovatelském areálu ZO ČSCH Horní Bříza v ramci Výstavy drobného zvířectva soutěžní přehlídka holubů plemene Gigant chovatelů Plzeňského kraje.V rámci výstavy byly vystaveni i Američtí výstavní holuby přítele Jaroslava Kohouta. Nejlepším chovatelem Gigantu pro rok 2021 se stal přítel Jaroslav Kohout s celkový počtem 41 bodů, na druhém místě přítel Vladimír Kuchynka 36 bodů, na třetím místě přítel Václav Švehla 35 bodů a na čtvrtém místě přítel Ladislav Borč 32 bodů. Šampiony výstavy vystavili Jaroslav Kohout a Vladimír Kuchynka, čestné ceny získali přítel Ladislav Borč, Jaroslav Kohout a Václav Švehla. Všem k dosaženým výsledkům gratulujeme.

Celý článek

Výstava gigantů v době omezení Covid – 19 – Horní Bříza

Vážení přátele,

dne 26. 11. 2020 proběhla v areálu ZO ČSCH Horní Bříza přehlídka holubů gigant. Přehlídka proběhla v souladu s vládními opatřeními vyhlášenými v ramci nouzového stavu a se stupněm rizika v protiepidemickém systému (PES). Této přehlídky se zúčastnili čtyři členové našeho klubu a jeden nečlen. Posuzovatelem přehlídky byl Ing. Aleš Bukovský MSc. Celkem bylo vystaveno 89 gigantů od pěti chovatelů a to:

př. Vladislav Píša nečlen klubu  vystavil               4 holubi  (97,96,…..)

př. Stanislav Vodička – člen klubu                          9 holubů  2×96…..)

př. Václav Švehla – člen klubu                                22 holubů (1×97,1×96, 5×95….)

př. Jaroslav Kohout – člen klubu                           30 holubů (1x 97,4×96,8×95….)

př. Vladimír Kuchynka – člen klubu                     24 holubů (2×97,4×96,2×95…. )

Celý článek

Výstava Gigantů v Horní Bříze 2019

Dne 1.- 2.11. 2019 u příležitosti 2 ročníku místní výstavy ZO ČSCH v Horní Bříze – Plzeň-sever, proběhl již 12 ročník soutěžní přehlídky holubů plemene gigant chovatelů Plzeňského kraje. Předchozí ročníky proběhly při místní výstavě ČSCH v Nezvěsticích. Bylo vystaveno celkem 74 gigantů. Hodnocení holubů provedl dopoledne v pátek posuzovatel Ing. Aleš Bukovský, MSc.  z Litic. Od 13 hod.byla výstava otevřená pro veřejnost.

Výsledky:

Titul nejlepšího chovatele gigantů plzeňského regionu pro rok 2019 získal za  nejlepší kolekci šesti holubů př. Vladimír Kuchyňka.

Šampion výstavy získala 0.1 modrý bělouš př. Jaroslava Kohouta

Nejlepší 1.0 výstavy modrý bělouš př. Václava Švehly

Nejlepší  0.1  výstavy strak modrý  př. Vladimíra Kuchyňky

Čestné ceny byly uděleny 1 x př.Vašek Švehla a 4 x př. Vladimír Kuchyňka  

Celý článek