Celostátní speciální výstava klubu a prezentace klubu Náš chovatel 2024 – šampioni

Vážení chovatelé,

ve dnech 12. -13. 1. 2024 se tradičně na výstavišti v Lysé nad Labem v rámci středočeské krajské výstavy Náš Chovatel konala 2 speciální výstava klubu. Přinášíme vám prezentaci chovatelů a holubů s oceněním nejlepší samec a samice, nejlepší kolekce a šampiona.

Americký výstavní – šampion – modrý kapratý strak chovatel David Heinz

Gigant – nejlepší samec – modrý bělouš chovatel Ondřej Matouš, nejlepší samice – bílá chovatel Ondřej Matouš, nejlepší kolekce 383 b. Ondřej Matouš.

Gigant – šampioni výstavy – modrý pruhový chovatel Luděk Pokorný, modrý kapratý chovatel Ondřej Matouš, hnědě plavě kapratý chovatel Luděk Pokorný, mandlový chovatel Ondřej Matouš, černý strak chovatel Vladimír Kuchynka, červená dominantní chovatel Vladimír Kuchynka a modrý pruhový chovatel Luděk Pokorný.

Gratulujeme

Výroční členská schůze klubu a předání cen.

Vážení přátelé,

dne 13.1.2024 proběhla na výstavišti v Lysé nad Labem výroční členská schůze klubu, kde byla předsedou klubu Jaroslavem Kohoutem a jednatelem klubu Ondřejem Matoušem vyhodnocena chovná sezóna klubu, speciální a další významné výstavy s účastí klubu. Dále byla vyhodnocena chovatelská práce členů klubu v souladu se Šlechtitelským plánem klubu. Členové klubu byli informováni a importu holubů za Maďarska a Rumunska a dalších aktivitách klubu v rámci mezinárodní spolupráce s ostatními kluby v rámci Evropy. Vrcholem bylo předání cen úspěšným chovatelům. Všem chovatelům gratulujeme a děkujeme za prezentaci klubu.

Katalog z výstavy.

NÁŠ CHOVATEL 2024

 

Celostátní speciální výstava klubu a prezentace klubu Náš chovatel 2024 – čestné ceny

Vážení chovatelé,

ve dnech 12. -13. 1. 2024 se tradičně na výstavišti v Lysé nad Labem v rámci středočeské krajské výstavy Náš Chovatel konala 2 speciální výstava klubu. Na této výstavě jsou prezentovány holubářské kluby a je skvělé být součástí této velké holubářské rodiny. Náš klub se na této výstavě prezentoval klubovým stánkem a trhem holubů členů klubu. Za přípravu stánku a zázemí děkujeme výstavišti Lysá nad Labem. Stánek sloužil i jako informační bod a byl místem pro přátelská chovatelská setkání. Přinášíme vám pár fotografií zachycujících atmosféru tohoto jedinečného chovatelského setkání a také prezentaci chovatelů a holubů s oceněním Čestná cena.

Americký výstavní – modrý pruhový chovatel David Heinz, strak chovatel Jaroslav Kohout

Gigant – žlutý chovatel Václav Švehla, žlutá dominantní chovatel Vladimír Kuchynka, andaluský chovatel Milan Maruška, mandlový chovatel Václav Švehla, mandlový chovatel Václav Švehla, modrý bělouš chovatel Luděk Pokorný, modrý bělouš chovatel Ondřej Matouš, modrý pruhový chovatel Radek Hampl a modrý kapratý chovatel Miroslav Kajuk.

Prezentace klubu na CV Chovatel 2023

Vážení přátelé, ve dnech 17.-18.11.2023 se konala tradiční Celostátní výstava drobného zvířectva chovatel. V rámci této výstavy bylo vystaveno 93 gigantů z toho 16 v plemenných chovech Ondřeje Matouše. Dále bylo vystaveno 24 amerických výstavních holubů a 4 holubi exhibiční.  Tituly šampionů ČR získal Ondřej Matouš na 0.1. modrá bělouš Gigant a David Heinz na 1.0 modrý strak kapratý Americký výstavní. Tituly mistra ČR získali Ondřej Matouš (modrý bělouš 382b), Luděk Pokorný (modrý bělouš 380b.) a Radek Hampl (modrý pruhový 380b).

Všem chovatelům děkujeme za reprezentaci klubu na Celostátní výstavě.

Katalog CV Chovatel 2023

Plemenné chovy CV Chovatel 2023

Celostátní speciální výstava výletků klubu Slavkov u Brna 2023 – šampioni výstavy

Vážení přátelé – chovatelé,

rádi bychom touto cestou pogratulovali chovatelům, kteří na Celostátní speciální výstavě výletků získali titul grand šampion a šampion výstavy:

Gigant:

grand šampion výstavy 1.0 a 01 – Mgr. Ondřej Matouš

šampion modrá pruhová 1.0 a 0.1 – Radek Hampl

šampion modrá kapratá 1.0 a 0.1 – Mgr. Ondřej Matouš

šampion modrá bělouš 0.1 – Ivan Stodola

šampion modrá pruhová opál 0.1 – Vladimír Kuchynka

šampion hnědá kapratá 0.1 – Luděk Pokorný

šampion bílá 0.1  – Mgr. Ondřej Matouš

šampion mandlová 0.1 – Václav Švehla

Americký výstavní:

grand šampion 1.0 modrá strak – David Heinz

grand šampion 0.1 modrá strak – Radek Hampl

Celostátní speciální výstava výletků klubu Slavkov u Brna 2023 – čestné ceny

Vážení přátelé – chovatelé,

rádi bychom touto cestou pogratulovali chovatelům, kteří na Celostátní speciální výstavě výletků získali čestné ceny:

Gigant:

1.0 modrá pruhová – Luděk Pokorný a Ivan Stodola, 1.0 černá – Miroslav Kozák, 1.0 modrá tygr – Ivan Stodola,

0.1 modrá pruhová – Radek Hampl, 0.1 modrá pruhová indigo – Szymon Minkina, 0.1 modrá kapratá opál – František Krejčí, 0.1 černá Vladimír Kuchynka, 0.1 modrá bělouš – Ondřej Matouš, 0.1 mandlová Václav Švehla.

Americký výstavní:

1.0 červená kapratá – Radek Hampl, 1.0 modrá bělouš – David Heinz,

0.1 modrá pruhová – David Heinz.

Celý článek

Celostátní speciální výstava výletků klubu Slavkov u Brna 2023 – příprava a posuzování/katalog z výstavy

Vážení přátelé chovatelé,

ve dnech 20. – 21. 10.2023 proběhla ve výstavní chovatelské hale v Slavkově u Brna Celostátní speciální výstava výletků chovné sezóny 2023 klubu. Výstavy se zúčastnilo 21. chovatelů, kteří se prezentovali 230 holubů gigantů a 50 amerických výstavních holubů. Posuzování se zhostili Baláš Jan, Ing. Petr Gajda, Ing. Otruba Miroslav a Šulák Karel.  Celé posouzení bylo zakončeno tradičním výběrem šampionů za účasti členů klubu.  Rádi bychom poděkovali touto cestou všem chovatelům, posuzovatelům, pořadatelům a ZO ČSCH Slavkov u Brna za skvělé prostředí. Dále bychom rádi poděkovali za návštěvu našich maďarských přátel a to Gyula Mihály Viski, Zoltán Pap a Antal Toth.

KATALOG Slavkov u Brna 2023

 

 

Soutěž o Mistra klubu v chovné sezóně 2022

Vážení přátelé chovatelé,

přinášíme Vám touto cestou výsledky soutěže o Mistra klubu v chovné sezóně 2022.

Mistrem klubu pro rok 2022 se stal s celkovým počtem získaných bodů 134 u holubů gigant (Giant homer)Mgr. Ondřej Matouš.

Mistrem klubu pro rok 2022 se stal s celkovým počtem získaných bodů 66 u holubů americký výstavní (American show racer) Mgr. Ondřej Matouš.

Vítězi v obou kategoriích gratulujeme.

Tabulka s konečným pořadím soutěže o Mistra klubu 2022

Výstava Náš chovatel 2023 – 2.speciální výstava klubu – šampioni výstavy.

Vážení přátelé chovatelé,

představujeme vám holuby s titulem nejlepší 1.0 a 0.1 a šampion 2. speciální výstavy Klubu chovatelů holubů Gigantů a ostatních výstavních holubů vzniklých na bázi holuba poštovního v České republice.

Giganti:

nejlepší 1.0, modrá pruhová – klec č. 955 chovatel Radek Hampl

nejlepší 0.1, modrá bělouš – klec č. 910 chovatel Ondřej Matouš

šampion bílá 1.0 – klec č.830 chovatel Ondřej Matouš

šampion černá 1.0 – klec č. 842 chovatel Václav Richter

šampion mandlový 0.1 – klec č. 883 chovatel Ondřej Matouš

šampion modrá bělouš 1.0 – klec č. 902 chovatel Ondřej Matouš

šampion modrá kapratá 0.1 – klec č. 944 chovatel Ondřej Matouš

šampion modrá pruhová 0.1 – kleč č. 962 chovatel Radek Hampl

šampion izabela 0.1 – klec č. 976 chovatel Václav Švehla

Nejlepší kolekce modrá kapratá – 385 b. chovatel Ondřej Matouš

Americký výstavní:

šampion kapratá strak  1.0 – klec č. 824 chovatel Radek Hampl

Všem oceněným gratulujeme